"Miluju vás všechny!" I. část

30. 08. 2010 | † 15. 09. 2010 | kód autora: WJ2

Název: "Miluju vás všechny!"

Fandom: Naruto

Hlavní postavy: Naruto, Shikamaru, Gaara, Sasuke  

Autor: Kayleigh

Beta-reader: Dr. Zloun

Žánr: Alternativní vývoj situace prvních dílů Shipuudenu, kdy se Naruto dozvídá, že je Gaara Kazekage. Sasori je již mrtvý. Sasuke nikdy neopustil vesnici ukrytou v listí, nikdy se nesetkal s Orochimarem a nemá tudíž jeho prokletou pečeť. Naruto, Shikamaru i Sasuke jsou již chuuniny.

....0001pt;text-align: justify;line-height:normal">Upozornění: Shonen-ai, Yaoi

Věková hranice: 12+

Anotace: dva kluci v příběhu jsou málo...

 

 

Ssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssng

"Miluju vás všechny!"

 

"Bože, tohle je otrava," zívne Shikamaru.

"Nah," přikývne Sasuke, opřen o strom.

"Vždycky přijde pozdě," ušklíbne se pobaveně. Ale stejně, ať si o něm říká, kdo chce, co chce, stejně je to skvělý ninja.

"A vždycky kolem toho dělá příšerný kravál." Dodá Sasuke, stejně jako Shikamaru s pobaveným úšklebkem.

"Jo," protáhne se rozkošnicky. "Ale bez něj by tyhle mise byly nudné, ne?"

"To jo. A,"zvedne Uchiha trochu hlavu. "co že to máme za misi?"

"Ále," mávne rukou Shikamaru. " Jen pomoct v písečné s přípravami na chuuninské zkoušky. Doručit pár svitků Kazekagemu a být pak po ruce."

"Vsadím se, že to je první pomocná mise, o které se Naruto nehádal..." pousměje se Sasuke.

"No právě že hádal," uchechtne se Shikamaru. "Tuhle misi měl původně dostat tým Nejiho... Ale Naruto si vyřval, že na ni chce jít."

"A my dva jdeme proč?" nechápe Sasuke. Není to tak, že by nechtěl jít do písečné, nebo tak, že by nechtěl mít za společníka Shikamara – šlo o Naruta. Sasuke totiž zjistil, že se mu ten Usuratonkashi líbí a rozhodně to neměl v plánu komukoli říkat, natož pak Narutovi samotnému, proto se mu poslední dobou snažil vyhýbat. Sasuke nechtěl, aby to blondýnek poznal, byl by to přece takový trapas! Každý ve vesnici ví, že Narutovi se líbí Sakura - což Sasuke nikdy nepochopil – a taky Hinata, a že rozhodně není na kluky. Sasuke doufal, že je to jen nějaké chvilkové zmatení hormonů, nebo něco takového. Vždyť v šestnácti letech je to přece normální, ne?

"No, protože Neji dostal jinou misi, on písek nerad..." pokrčí Shikamaru rameny. Nebude se přece Uchihovi svěřovat, že se do Naruta zamiloval a chce mu být neustále na blízku, proto si u Tsunade vydupal, že na tu misi do Písečné půjde místo Nejiho a Neji že půjde místo Shikamara do Mlžné vesnice, chytit jakéhosi výtržníka.

"Aha." kývne Sasuke a zvedne hlavu k obloze. Živě si nyní vzpomněl na doby, kdy takhle čekávali na Kakashiho jako tým 7. "Mimochodem, jsi mnohem příjemnější společník, než Sakura."

Shikamaru se na něj ohlédne nejdřív trochu zmateně, pak nechápavě, ale pak si vzpomene, že s ní byl vlastně v týmu, a že ona a Ino vedly Sasukeho fanklub, takže se Shikamarův obličej rozjasní náhlým pochopením: "Hej, fakt si nemám zajít pro transparent? Aby ses cítil jako za starých časů..."

Sasuke mu věnuje jeden ze svých vzácných poloúsměvů a asi by ještě něco řekl, ale přeruší ho známý výkřik: "Héééj! Promiňte mi, že jsem vás nechal čekat, musel jsem si dát dvojitou porci rámenu, když tu teď dva týdny nebud...


......!"

"Dvojitou?" podiví se Shikamaru. "Co jsem tě viděl jíst rámen, dával sis šest misek, tak co znamená dvojitá porce?"

"No, dvojitá porce toho, co si dávám normálně..." zamumlá Naruto.

"Aha, takže dvanáct misek?" hádá Sasuke.

"Patnáct..." zamumlá Naruto.

Sasuke protočí oči a Shikamaru zavrtí hlavou, avšak oba si myslí totéž, když sjíždí jeho perfektní postavu nenasytným pohledem: kam to jenom dává?!

"Takže, vyrážíme!" rozhodne Naruto, čelem ven z Konožské brány.

Oba chlapci jej beze slova poslechnou a vydají se na cestu do Písečné vesnice.

"É..." ozve se po dvou krocích Naruto. "Neměli byste mi říct, že nejsem vůdce skupiny a že se mám řídit vašimi rozkazy?"

Shikamaru se zatváří lišácky a Sasuke se pousměje za hradbou svých vlasů tak, aniž by to kdokoli poznal – ten účes má své výhody!

"Tsunade-sama nestanovila vůdce skupiny, protože jsme všichni tři chuunini. Takže pokud Sasuke nemá nic proti, můžeš být vůdcem skupiny ty."

Naruto se vítězoslavně usměje – poprvé v životě je vedoucí mise! Sídlo Hokage, boj se, Naruto Uzumaki je už blízko! Nasadí rychlejší tempo a s úsměvem se zahledí do vycházejícího slunce. Sice je to jen pomocná mise skupiny C, ale uvidí Gaaru! A navíc jde se skvělým Shikamarem a taky se svým nejlepším kámošem Sasukem! No může to být lepší?

"Lidi já se taaaak těším na Gaaru! No rozumíte tomu? On je Kazekage! Gaara je Kazekage! Já tomu nemůžu uvěřit, dattebayo!" výská Naruto s rukama za hlavou.

"Tse, být Kazekage musí být příšerná otrava." Neřekl to proto, že by tuto pozici neuznával, spíše proto, že se mu nelíbilo, s jakou pozorností Naruto mluví o Gaarovi – kdyby tak Naruto takhle mluvil o něm!

"Pro tebe je všechno otrava, Shikamaru."

"Nechte toho! Je pravda, že musí mít jako Kazekage spoustu práce a papírování a tak, ale dokázal to, tebayo! Dokázal se změnit, dokázal pochopit, co je to přátelství a jak o něj bojovat! Je skvělý, dattebayo!"

Nah, myslel jsem, že se Naruto naštve, až se dozví, že je Gaara Kazekage a on jen chuunin, ale vypadá to, že Naruto vskutku dospěl...a nejen tělesně, pomyslí si Sasuke.

Kdyby to záleželo na mě, Naruto,byl bys Hokagem už dávno, zadívá se Shikamaru na jeho záda.

 

Sngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssn

 

"Hm, tak to hle je Písečná vesnice..." zatváří se Naruto znalecky a kritickým okem hodnotí okolí. Náhle se však jeho pohled změní, jeho tvář se rozjasní, rty se zvlní do úsměvu a oči se doširoka rozevřou. Ani Sasuke ani Shikamaru nejdříve nechápou, co se děje, ale když se Naruto se smíchem rozběhl vstříc sídlu Kazekageho s výkřikem: "Gaaro!", oba chlapci pochopí.

Naruto nabere rychlost, vyskáče po zdech na střechu domu a po ní utíká směrem přímo k sídlu Kazekageho, pravděpodobně s úmyslem dostat se dovnitř z terasy. Sasuke si až teď – a to jen díky sharinganu – všimne, že právě tam Gaara stojí a pravděpodobně o jejich příchodu už nějakou dobu ví.

"Co je mu?" zamračí se Shikamaru, jenž není obdařen tímto uměním Kekkei-genkai, a tak nevidí to, co Sasuke.

"Gaara stojí tam na té terase." 

Shikamaru pokrčí rameny a vydá se za Narutem, jen podstatně pomalejším tempem. Netouží vidět nikoho, na kom Narutovi tolik záleží - nerad si to přiznával, ale strašlivě an Gaaru žárlil. Sasuke měl týž názor.

Mezitím už Naruto s nadšeným – už asi tisícím, rychle za sebou vyřčeným – výkřikem doskočil na terasu a rychlostí a ztřeštěností sobě vlastní popadne Gaaru kolem pasu, zvedne ho a zatočí se s ním na místě kolem dokola. Gaara vytřeští oči, ale písek, který by normálně takovouto situaci vyhodnotil jako útok, zarazil, moc dobře ví, že Naruto je ten poslední, kdo by na něj zaútočil, s úmyslem mu ublížit. Celý tenhle humbuk přiláká na terasu i Kankura, jenž, vida, že Gaaru uchvátila jakási neznámá síla, drží ho ve vzduchu a bůhvíco s ním chce provést, vyhodnotí tuto situaci jako krajně nebezpečnou a v domnění, že chce někdo jeho milovaného brášku a váženého Kazekageho unést, už sahá po svých svitcích, když v tom rozmazaném něčem, co Gaaru svírá, pozná nezaměnitelnou oranžovo-černou kombinézu. Ušklíbne se a stáhne svou útočnou pozici – Naruto sice je nebezpečný protivník, ale ne pro Gaaru.

"Gaaro – Gaaro – Gaaro – Gaaro – Gaaro – Gaaro – GAARO – GAARO - GAARO!!! Tak rád tě vidím! Jak se máš? Slyšel jsem, že ses stal Kazekagem! To je úžasné, gratuluju!" brebentí Naruto, aniž by Gaaru přestal mačkat ve své náruči, nebo ho alespoň položil na zem.

"Mám se skvěle, Naruto, děkuju." Řekne jen Gaara a tváří se stále stejně nezúčastněně a chladně, jako vždycky, jen jeho hlas prozrazuje vnímavým osobám, jak je Narutovým uvítáním pobaven /překvapen/zaskočen.

Náhle, jakoby si Naruto uvědomil, co dělá, rychle Gaaru postaví na zem a mírně zčervená - no tak se nechal trochu unést, no. Ale... jak to, že nezareagoval jeho písek? A vůbec, Gaarův hlas že zněl pobaveně? Nah, to těžko... 

V ten moment se vedle Naruta objeví Sasuke se Shikamarem, oba v pokleku, oba s hlavou skloněnou.

"Dobré ráno, Kazekage-sama," pozdraví Shikamaru. "Neseme zprávy od páté Hokage o průběhu příprav na chuuninské zkoušky a také nabídku pomoci, náš tým je vám k dispozici."

Narutův ruměnec ztmavne, vůbec ho nenapadlo, oslovit Gaaru ‚kazekage‘ a už vůbec ne mu vykat, ačkoli by měl!

"Velice vám děkuji, ale myslím, že jste po cestě unavení, proto si nyní půjdete odpočinout. A ještě... nevykejte mi, prosím. Stále jsme přátelé, ne?" mluví líně a tiše, jakoby se jen to snad ani netýkalo, přesto oba chlapci pochopí, jak moc Gaarovi záleží na tom, aby mu oba tykali.  Narutův růměnec opadne, snad to nebyl takový trapas a ještě navíc to vypadalo, že Gaaru docela potěšil a dost možná i pobavil.

"No to teda ne, dattebayo! Já odpočívat nebudu, těším se na tebe už týdny, poslední tři dny jsem téměř nespal, tebayo, abych tě viděl co nejdřív, a ty mi řekneš, že mám jít spát?" vzteká se Naruto.

Gaara povytáhne své neexistující obočí a Shikamaru a Sasuke se opět shodnou ve svých myšlenkách – co oni by dali za to, aby kvůli nim Naruto téměř nespal! Kankurou se jen ušklíbne, moc dobře ví, že právě tenhle kluk v Gaarovi vzbudil touhu cítit emoce, nebál se tedy, že by Naruto udělal cokoli, co by mohlo jeho bráškovi ublížit.

"Pojďte,"pokyne Kazekage třem chlapcům, jež nazval přáteli. "Zavedu vás do hotelu, kde si necháte věci... a pak vás provedu po vesnici, souhlasíš, Naruto?" pousměje se mírně, když už je k nim otočen zády. Naruto se jen spokojeně zazubí, dvěma skoky svého přítele dohoní a vyrovná s ním krok. Sasuke s Shikamarem zůstávají mírně za nimi, intuitivně tuší, že těm dvěma vyloženě vadí.

"Slyšel jsem, že se připravuješ na Jouninskou zkoušku, Naruto. Není to příliš brzy? Je ti teprve patnáct let..." započne Gaara rozhovor, když společně opustí terasu.

"Nah, nah, příští týden už mi bude šestnáct!" poupraví si pásku na čele. "a kromě toho... ty ses stal ve čtrnácti kazekagem, takže jsi ten poslední, kdo má co mluvit," šťouchne jej přátelsky do žeber a Gaara se jen usměje, písek opět nereaguje. Naruto si řekne, že se na ten písek musí později, až budou sami, zeptat.

"Hm, oslavíš narozeniny tady, Naruto?" zeptá Gaara přátelsky.

"Hm? Ne, já... totiž..." odmlčí se.

"Proč ne?"

"No, já narozeniny neslavím," přizná blondýnek a trochu nervózně se usměje.

"Jakto?!" vytřeští oči Gaara. Naruto neslaví své narozeniny? Zrovna on? Proč, při všech svatých?!

"No,... protože... nemám s kým..." přizná Naruto s pohledem zabodnutým do země.

V ten moment se Sasuke i Shikamaru, kteří tajně natahují uši, aby jim neušel ani povzdech z jejich rozhovoru, zastydí – tolik jej milují a ani jednoho nenapadlo, s ním oslavit narozeniny, připadali si nyní tak hloupě! Usmysleli si, opět zcela shodně, že tento rok, až se vrátí do Konohy, mu uspořádají velkou oslavu, na které budou všichni, které má Naruto rád.

"Můžeme naše narozeniny oslavit spolu, jestli chceš." Nabídne mu Gaara po chvíli ticha lhostejným tónem, avšak v duchu se modlí, aby Naruto jeho nabídku přijal... "příští týden mám taky šestnácté narozeniny."

"Tak jo!" souhlasí Naruto nadšeně – může s Gaarou oslavit narozeniny! Super!

Naruto si málem nevšimne, že Gaara již zastavil, jak se mu v hlavě míhají představy o tom, jak bude jejich oslava vypadat, a málem pokračoval v cestě dál, kdyby jej Gaara nenápadně nechytil za okraj rukávu a nepřitáhl k sobě.  Naruto jemně vrazí do Kazekageho těla, které mu nabídne oporu a jen díky ní blondýnek nespadne na zem. Naruto k němu zvedne hlavu a tiše poděkuje, Gaara se však tváří, jako by se nic nestalo a pokračoval by v cestě dovnitř, kdyby...

"Kazekage-sama!" uslyší náhle naši přátelé.

Gaara se k němu otočí jen polovinou tváře.

"Vesnici napadli Akatsuki!"

Všichni čtyři ztuhnou - vědí snad Akatsuki o jejich návštěvě? Vědí snad, že se v Písečné vesnici nacházejí dva Jinchuuriki? Nebo chtějí jen Gaaru?

Gaara jen zcela klidně týmu z Konohy oznámí: "Baki vás odvede do bezpečí, pak připraví obranou fázi vesnice a úto-"

"No to teda ne, dattebayo!"

"Shhh, Naruto!" sykne Sasuke a přidrží svou dlaň na jeho ústech. "Budeme se řídit Gaarovými rozkazy, jsme tady proto, abychom je plnili, vzpomínáš?"

Naruto vztáhne ruku po té Sasukeho na svých ústech, ale Sasuke jej drží pevně a tiše, leč důrazně mu sdělí, aby mlčel, jinak že jej umlčí jeho pěst.

"Hm," přikývne Naruto ne zcela přesvědčen.

"Musíš se schovat." Řekne Shikamaru, když se otáčí k Bakimu. "Jdeme,"

Sasuke sice musí Naruta natočit správným směrem, Narutovi se totiž nechce Gaaru opouštět, ale pak se také dá do běhu, aby dohnal Shikamara a Bakiho.

Kazekage se jen potěšeně usměje – Naruto chtěl bojovat s ním, chtěl mu pomoci! Není mu lhostejný! Gaara je nevýslovně šťastný, natolik, že jej nerozhodí ani přepadení jeho vesnice třemi Akatsuki: Deidarou, Itachim a Tobim, jenž je ze svého přijetí do organizace Akatsuki tak nadšený, že ani na chvíli nezavřel pusu. Kdyby se sebe Itachi nedělal takového chladného zabijáka – kterým nebyl -, řekl by, že Deidarovi jde přímo pára od uší, a nebyl by daleko od pravdy, Deidara skutečně skřípe zuby a Itachi by přísahal, že jej před několika málo minutami slyšel mumlat něco o výbušném jílu a Tobiho zadní části těla... ‚A to ještě neví, že Tobi bude jeho partnerem místo Sasoriho...!‘ uchechtne se v duchu Itachi škodolibě.

"Je čas na umění," přivře oči Deidara a oběma rukama sáhne pod plášť.

Gaara nehne ani brvou, když ty tři uvidí, je mu jedno, že jsou to Akatsuki, navíc tři a on že je pouhý Kazekage a ještě navíc jen jeden, Gaara ví, že dnes neprohraje. Nesmí prohrát, jelikož hostí někoho velice, velice cenného a nemůže dopustit, aby se mu cokoli stalo. Založí si ruce na prsou a s vidinou usměvavého Naruta se vnitřně připravuje na útok.

 

Ssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngs

 

"Nemůžeme tam Gaaru nechat! Pusťte mě, dattebayo! Ani nevíme, proti komu bojuje! Co když je to Itachi!? Proti němu je přece úplně bezradný! A on ani neví, jak se bránit, natož jak bojovat! A je sám, z Itachiho Kekkei-genkai se nedostane! Musím za ním, dattebayo!"

Naruto je pěkně vzteklý a pěkně znepokojený – nemůže přeci dopustit, aby se jeho milovanému Gaarovi cokoli stalo! Nedovolí to, nikomu, Gaara je tak zranitelný, tolik lidí mu už v jeho životě ublížilo, Naruto je ochotný dát svůj život za ten Gaarův – nechce, aby ještě někdy trpěl, nikomu nedovolí, aby jej zranili, ať už fyzicky, nebo psychicky, nedovolí to!

Shikamaru a Sasuke – seč se snaží, jak nejvíce mohou – nejsou schopni Naruta udržet v bezpečném úkrytu pod zemí, kam je Baki zavedl spolu s několika dalšími lidmi. Naruto je natolik posedlý představou, že se jeho Gaarovi něco stane, že vlastní vůlí – a fyzickou silou – přemohl Shikamarovu stínovou techniku, vytrhl se ze sevření i Sasukemu a vyběhl směrem k východu s jediným účelem: pomoci Gaarovi.

"Huh, vypadá to, že ho jen tak nezadržíme, co?" poškrábe se Shikamaru v culíku, tváří se trochu překvapeně a trochu pochybovačně, ale nejvíc starostlivě – musí jej přece ochránit!

Sasuke za Narutem kouká dost vyjeveně, než odpoví všeříkajícím: "Nah," a tupým kývnutím.

Baki vytřeští oči: Jak je možné, že je tak silný?! Jak to udělal, jak mohl porazit stínovou techniku? A proč, jen proto, aby zachránil Gaaru? Ta vnitřní síla... to přesvědčení... ten výraz! Naruto... bude bojovat za Gaaru! A Baki... Baki by měl zůstat zde... a nechat Gaaru... svého Kazekageho... napospas Akatsuki? Měl by nechat Gaaru bojovat samotného? Nepomoci mu, nepodpořit Kazekageho... A zradit ho? Ne... ne, to přeci nemůže udělat, nemůže si zůstat tady a jen tak nečinně sedět s vědomím, že Gaarovi hrozí smrtelné nebezpečí, musí něco udělat! Cokoli!

Rozhodně vstane a zcela vážně oznámí ostatním shinobi, kteří sdílejí stejnou skrýš: "Sežeňte všechny shinobi vesnice! Musíme podpořit našeho Kazekageho!"

Shinobi přikývnou, vypadají opravdu nadšeně, když přikyvují: "Hai!"

Shikamaru se usměje tím svým typickým úsměvem: "Nah, nás přece nemůžete vynechat. Navíc," ohlídne se k východu, kudy před chvílí utekl Naruto. "Jeden z nás už asi bojuje."

"Měli bychom jít za ním... než něco vyvede..." ušklíbne se Sasuke, ale Shikamaru postřehne jeho pobavený podtón i jistý druh nadšení z této Narutovy charakterové vlastnosti: nikdy nedovolí, aby se jeho přátelům a lidem jenu blízkým cokoli stalo, to je přece jeho cesta ninji.

"Nah, nah," kývá hlavou Shikamaru a vydává se ven za Sasukem, před vchodem se ještě otočí a zavolá na Bakiho: "Jdeme napřed, kryjte nám záda."

Baki jen přikývne a zase se věnuje udílení rozkazů svým kapitánům, Shikamaru tedy zrychlí a dožene Sasukeho.

"Hele,... co se týče těch Akatsuki..." začne opatrně. "Co když tam bude i Itachi?"

Pokud je tady Itachi, jdou po Narutovi, ne po Gaarovi. A Gaara... nebude mít důvod bojovat, protože on ani Suna nejsou v ohrožení, Akatsuki nejdou po něm. Vyhodí je Gaara z vesnice, aby ji jako Kazekage ochránil? Tajemný, bezcitný Gaara... udělal by to? Opustil By Naruta, svého přítele? A je pro něj vůbec Naruto přítel? Kdoví. Sasuke si povzdechne a zváží šance, kdy by měli oni tři – Shikamaru, Sasuke a Naruto - stát proti Akatsuki, když nevěděl kolik jich je, kde jsou a kteří z nich to jsou. Ať kalkuloval, jak kalkuloval, šance pro tři chuuniny z Konohy byly eufemicky řečeno mizivé. Shikamaru si uvědomoval totéž a prozíravě Sasukeho sledoval, nemohl dovolit, aby Sasuke podlehl své touze po pomstě. Nastane-li situace, při které by museli všichni tři kvůli početní i silové převaze ustoupit, a Sasuke by ztratil hlavu pro dávné křivdy a kvůli své hrdosti, tvrdohlavosti a egu se nechal třeba i zabít, Shikamaru na to musí být připraven. Sasuke věděl, proč se jej na to Shikamaru ptá, leč odpovědí na jeho otázku si nebyl jist. Sasuke se zamračí. Co se stane, až jej spatří? Popadne ho tatáž nenávist jako kdysi, když se od onoho tragického večera, kdy Itachi vyvraždil celý Uchiha klan, viděli poprvé? Porazí jej Itachi jediným pohybem ruky? Tohle nemůže dovolit, ještě není na boj s ním připraven a nemůže si dovolit se před Itachim znova takhle předvést, ne po tom, co předvedl minule, tentokrát se musí ovládat, musí přemýšlet.

"Musíme ochránit Naruta. A taky Gaaru." Řekne po chvíli Sasuke. "Pomsta počká."

Shikamaru si oddechne, Jashin-dík, že je natolik inteligentní, natolik spolehlivý a možná že i... takový kamarád? Shikamaru nevěděl, jaký vztah mezi nimi panuje, ale byl si jistý, že už dospěli. Oni oba. Že už to není ten otravný Naruto a že tohle už není ten ledový Sasuke, tedy alespoň ne k sobě navzájem.

 

Ssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssnssngssngss

 

Deidara sáhne oběma dlaněmi do vaků s jílem a s jízlivým úsměškem jemu vlastním prohlásí:

"Klid, Sabaku no Gaaro, nepřišli jsme si pro tebe."

Gaara se zarazí, svou bojovou pozici – tedy vzpřímený postoj se zkříženými pažemi na hrudi – však nezmění.

"Nechceme ani tede, ani tvou vesnici. Chceme jen jednu osobu, kterou dnes hostíš, Kazekage."

Gaara ztuhne a vytřeští oči, moc dobře ví, pro koho z jeho hostů si Akatsuki přišli, a rozhodně jim ji nehodlal jen tak vydat!

"Gaaro!" ozve se náhle za Kazekagem hlas, jenž slyší nejraději na světě, nyní však, když se mluví právě o něm, by byl raději, kdyby zůstal v úkrytu, ačkoli věděl, že pokud zde dojde na boj, nikdo Naruta neudrží mimo hlavní dění, on je vážně hyperaktivní. I přes to se ve svém nitru cítí lépe, když se vedle něj blondýnek postaví, odhodlán bít se za Kazekageho, jelikož netuší, že Akatsuki nemají o Sunu nejmenší zájem a naopak touží právě po něm.

 "Kso," zakleje Shikamaru, když spolu se Sasukem dorazí Do středu Suny, kde se již surově bojuje, Gaara Naruta odmítl vydat a Akatsuki, Narutovi a všem, kteří jej slyšeli, oznámil, že si odtud Naruta odvedou jedině po vyvraždění celé Suny. Naruto, absolutně dojat jeho starostí, zčervenal a vděčně se ke Gaarovi přisunul o krok blíže, kdyby nebyli v natolik nebezpečné situaci, jistě by jej znova se svou vrozenou spontánností objal a zvedl do vzduchu, nyní se jen culil a po očku po Gaarovi pokukoval.

Sasuke přeletí očima ‚bojiště‘ a najednou...

 

Ssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssngssng

 

"Sasuke..." slyší z dálky. "Sasuke, jsi vzhůru?"

Přiměje se otevřít oči, i když mu to momentálně připadá jako ta nejnáročnější věc, které téměř není schopen. ...Kde to je? A co se stalo? Kdo to na něj mluví? A proč téměř není schopen pohnout jakoukoli částí těla? A proč leží v nemocnici, když ještě před chvílí se chystal bojovat?

"Hej, hej, klídek, frajere," mírní jej Shikamaru, když vidí, že se Sasuke snaží vstát. "Myslím, že na todle ještě nejseš připravenej."

Sasuke cosi nespokojeně zabručí a chytí se za hlavu, v níž mu bolestivě tepe.

"Co se stalo?"

"Nah, co si pamatuješ naposledy?" zeptá se Shikamaru a opře se loktem o okraj Sasukeho postele a přeměří si Sasukeho znuděným pohledem.

"Šli jsme... zachránit Naruta... a Gaaru... a když jsme došli doprostřed vesnice... ti dva už bojovali proti... Deidarovi a... Tobimu... a Itachimu... - kterej mě chytil do svého Genjutsu, že jo..." spíš oznámí, než se zeptá.

"Jo, chytil." Přisvědčí Shikamaru a prohrábne se ve svém ...no, tom něčem střapatém, co udržuje na temeni své hlavy. "Zachránil tě Naruto, který jeho techniku přerušil a díky Gaarovi ještě žiješ, protože Deidara na tebe shodil něco ze svého umění... teda, nechápu, jak může ty svý bomby a výbuchy nazývat uměním... no, tak tě ukryl za svou písečnou hradbou, Naruto stačil uskočit a dostat toho magora pomocí té šílené modré koule, co ji stvořil yondaime, myslím, že se to jmenuje Rasengan. Ten druhý magor, schovaný za takovou oranžovou maskou, nevím, jestli sis ho stihl všimnout, utekl a Itachi sice bojoval statečně, ale pak ustoupil, když se Naruto a Gaara spojili a bojovali proti němu společně. Oba jsou opravdu silní..." dodal si spíš pro sebe.

"Kde je Sasuke?! Je v pořádku?! Ne, pusťte mě k němu, tebayo!" rozlehne se náhle chodbou nemocnice za zavřenými dveřmi pokoje, kde leží Sasuke. Shikamaru si povzdechne a Sasuke se nechtě pousměje – ten blondýnek o něj má strach!

"Nemůžete k němu, Naruto-san, jste zraněný, musíte odpočívat..." snaží se jej uklidnit jakýsi vysoký pištivý dívčí hlas, pravděpodobně nemocniční sestry.

"Já jsem odpočatý dost, dattebayo, musím vidět Sasukeho, jak je na tom? Je to moc vážné?"

"Ale Naruto-san, měl byste ležet..."

"Já nepotřebuju ležet, tebayo, chci vidět Sasukeho, hned teď!"

"Vaše zranění jsou velice vážná, Naruto-san, nemůžete-"

"Jestli mě k němu okamžitě nezavedete, slečno, vaše zranění budou taky velmi vážná, dattebayo!"

"Ale..."

"Já chci vidět Sasukeho, chci vědět, jestli je v pořádku, dattebayo! Jak zlé to s ním je? Bude v pohodě?"

"Nemůžu vás k němu pustit, Naruto-san, Sasuke-san odpočívá, nesmí se rozrušovat-"

"A já se rozrušovat můžu?! Taky to pro můj fyzický stav není nejlepší, ne, dattebayo? Pusťte mě k němu, nee-chan, ať se mi nepřitíží!"

Shikamaru se zasměje: "Mistr výmluv, co?"

"Může konkurovat i Kakashimu..." ušklíbne se Sasuke, ale v mysli se potěšeně usměje- blondýnek jej musí mít velice rád. "Říkal's, že... mě zachránil Gaara?" podiví se náhle.

"No, jo... kdyby tě jeho písek nechytil, spadl bys z té skály, na kterou jsi pod vlivem genjutsu vyskočil..."

"To je v pořádku," ozve se náhle na chodbě třetí, tichý, vyrovnaný, hluboký a hrozně sympatický hlas. "Sasuke-san je Narutův nejlepší přítel, přirozeně jej chce vidět."

Zvláštní kluk, ten Gaara, napadne oba chlapce shodně.

"Jistě, Kazekage-sama." Odpoví urychleně sestřička a otevře Narutovi dveře, ten toho využije a s halasným: "Díky, Gaaro!" vletí dovnitř. Shikamara téměř zašlápne a hopne na postel k Sasukemu, kterého pevně obejme okolo krku. Sasuke, který se před chvílí dobrých deset minut zvedal, nyní opět leží a ještě navíc zavalen Narutovým tělem, které ho nejenže lisuje do matrace, ale navíc jej i dusí.

"Naruto..." zasípe nebohý Sasuke. Je sice šťastný, že o něj má blondýnek takový strach, ale chtěl by tohle uvítání přežít. Shikamaru se žárlivě ušklíbne a na chvíli zatouží, aby se také nechal při tom boji zranit, otočí se od Sasukeho sípání a chabých pokusů dostat se z blondýnkova sevření, a od Narutova drmolení, zdali je Sasuke v pořádku a nic nepotřebuje a určitě neumře, a podívá se ke dveřím, kde stojí o futra opřený Gaara, s pažemi založenými na prsou a se svým obvyklým nečitelným výrazem.

 Podivnej kluk... nikdy bych do něj neřekl, že se nám pomůže... nemůžu uvěřit, že nás bránil sám od sebe. Teda, nás, Naruta... nějak to nechápu..., Gaara se dnes chová celkově divně, hlavně když je Naruto na dohled... Co s tím má ale společného Naruto?! Že by... zamračí se Shikamaru, Ale ne, to je nesmysl, Gaara přece neumí milovat! Teda... Je pravda, že Naruto se taky poslední dobou dost změnil, je mnohem chytřejší a cílevědomější a mnohem méně otravný, tak proč by se nemohl změnit i Gaara? Ale smysl to dává... proč jinak by si nyní měřil Sasukeho tak... nevím, žárlivě? Stejně jako já?Kso, proč najednou všichni chtějí Naruta? Dokonce i holky o něj začaly mít zájem! A Sasuke vypadá víc než spokojeně, když mu Naruto upravuje přikrývku... podává mu sklenici s vodou a podpírá mu hlavu, aby se mohl napít. Kso, proč všichni chtějí toho, koho chci já?! Kso, kso, kso... navíc, vedle Gaary, kvůli kterému Naruto tři dny nespal, a Sasukeho, o kterého se stará jako o nemohoucího, nemám žádnou šanci, že by si mě Naruto alespoň všimnul, natož aby se do mě zamiloval...

"Echm, Gaaro,"ozve se náhle Sasukeho hlas.

Gaara zvedne hlavu, přestane si jej měřit tak nepřátelsky a popojde blíž k posteli, nic však neřekne, tuší, co mu chce Sasuke říct.

"Já, um, no... děkuju, že‘s mě... zachránil." Zamumlá nakonec.

Gaara se pousměje: "Nemohl jsem tě připravit o tvůj životní cíl."

Sasuke zvedne hlavu a zvědavě se na Kazekageho podívá: odkud ví...?

"I my tady v Suně víme o tvém klanu. I o tvé pochopitelné nenávisti vůči Itachimu. Naruto mi zakázal jej zabít."

Naruto zčervená a stočí pohled k posteli. "Myslel jsem, že bys to nechtěl..."

Sasuke se jen pousměje, zato v mysli skáče radostí: záleží mu na mně, záleží mu na mně, záleží mu na mně!: "Děkuju i tobě, Naruto."

Naruto se zasměje tím svým nervózním úsměvem a poškrábe se v zátylku: "Jó, no, není zač, dattebayo..."

"Jak se cítíš, Sasuke?" nadhodí Shikamaru, čistě jen proto, aby nezapomněli, že je tady taky.

"Hm, jo, dobře..." kývne dotázaný a pokusí se ze sedu shodit nody na podlahu a pomalu se zvednout, avšak zatočí se mu hlava a padá k zemi, natahuje před sebe ruce v předpokládání tvrdého nárazu, zavře oči a zatne svaly, leč žádný bolestivý pád se nekoná. Pootevře jedno oko a vidí kolem sebe... písek.  Dnes již podruhé zvedne hlavu a vděčně se podívá na svého zachránce.

"A-arigato,"

Gaara se jen pousměje a písek se v jeho režii pomalu shlukuje tak, aby Sasukemu pomohl se postavit a udržet rovnováhu, Sasukemu se stále ještě trochu tmí před očima, ale za pomoci Naruta – který přispěchal o vteřinu později než Gaarův písek – zvládne udělat pár kroků.

"Ehm, Shikamaru... jsi v pohodě?" Zajímá se Naruto.

Shikamaru se zatváří zklamaně, to si až teď všiml, že je tady? No co, pozdě, ale všiml si...

"Jestli se Sasuke cítí lépe, můžeme jít ke mně si konečně odpočinout," nabídne Kazekage svým hostům a nepřestává si prohlížet Uchihu. Ne že by přestal milovat toho ztřeštěného Naruta, jenž mu ukázal, co to znamená mít někoho rád, ale ten Sasuke se mu začal líbit, hodně líbit. Přesune pohled na třetího ninju z Konohy, na Shikamara. Během jejich dnešního boje pochopil, že je nesmírně inteligentní, i když vypadá, jakoby měl každou chvíli umřít nudou.

Sasuke se vděčně – a možná víc, než je ve skutečnosti nutné – opře o svého kamaráda a nechá se podpírat a zatímco Gaara vychází z pokoje jako první, Naruto opatrně vede Sasukeho za ním a poslední jde Shikamaru. Chvíli sleduje jejich zápolení, jak se snaží chodit, než si povzdychne, zrychlí krok a chce podepřít Sasukeho z druhé strany, ale někdo měl podobný nápad, a tak se najednou Sasuke ocitne ve vzduchu, bříškem na písku a Naruto objímá vzduch.

Shikamarovi zaškube levé obočí: ten kluk mu snad čte myšlenky, nebo co! Zařadí se po Narutově boku a zapřede s ním hovor na téma jejich dnešního boje- co si o tom blondýnek myslí?

"Hm, byla jen otázka času, než si pro mě přijdou." Zamyslí se (!) Naruto. "Jen nechápu, proč na mě zaútočili tady, v Suně, a ne v Listové..."

"To je docela jednoduché, Naruto." Vloží se do toho Gaara, velký ochránce.

Sasuke se ušklíbne, předveď se, Gaaro, jsem zvědav, jestli to od tebe Naruto pochopí. Sasuke je zvyklý na jeho nechápavost, vyrůstá s ním, ale všechny ostatní svou tupostí vytáčí, chce tedy vidět, co to udělá s Gaarou, ještě větším a chladnějším kusem ledovce, než Uchiha.

"Ve tvojí vesnici je mnoho lidí, kteří tě mají rádi a nikdy by tě Akatsuki nevydali. Listová vesnice měla s Písečnou mnohé spory ještě nedávno, vzpomínáš?"

Naruto přikývne, dodnes ještě vidí ten zmatek a děs a chaos a spousty vyděšených lidí a mrtvého Sandaimeho.

"Akatsuki si mysleli, že naše špatné vztahy trvají, rozhodli se proto, že když na tebe zaútočí tady, dobrovolně tě jim vydáme, právě kvůli našim špatným vztahům, rozumíš tomu?"

"Hai," zamručí Naruto, stále tak podivně zamyšlen.

Sasuke je navýsost zklamán, Naruto něco pochopil od někoho jiného, než od něj! Ten kluk se mu začíná líbit...

"Arigato, Gaaro."  Hlesne pak.

Gaara se zarazí – dnes mu všichni jen děkují...

 

 

 Konec 1. části

 


 


 

Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.